Особливості роботи системи опалення в ОСББ

Система опалення ЖК складається з двох незалежних котелень. Одна призначена для опалення будинків за адресою вул. Печерська, 2 та Печерська, 4 та розташована на даху 3-ого під’їзду будинку 2, інша призначена для опалення будинку за адресою вул. Печерська, 6 і знаходиться на даху його 2-го під’їзду.

Котельні мають наступні механізми регулювання та керування опаленням у будинках:

1. Температура максимального підігріву теплоносія

2. Регулювання температури теплоносія в залежності від температури зовнішнього середовища

3. Регулювання температури теплоносія в залежності від часу доби та дня тижня

Спрощена система котельні виглядає наступним чином:

- Опалювальна система складається з системи бойлерів (63 та 54 штуки), функція яких полягає у підігріві теплоносія до заданої температури

- Температура нагріву теплоносія визначається температурним сенсором в середині бойлера та контролюється контролером (контролер бойлера на схемі не позначено)

- Теплоносій з бойлерів подається в квартири за допомогою насосу

- Температуру теплоносія, який подається в квартири, регулює трьохходовий клапан за рахунок змішування теплоносія, який повертається з квартир та підігрітого теплоносія бойлерами

- Пропорцію змішування задає контролер Danfoss ECL Comfort 300

Контролер Danfoss ECL Comfort 300 має наступні можливості регуляції:

1. Регулювання теплоносія в залежності від температури навколишнього середовища відбувається за наступним графіком

Наприклад, при температурі навколишнього середовища -5оС температура теплоносія на котельні буде близько 60оС. Через втрати теплової енергії під час транспортування тепла від котельні до квартири температура теплоносія знизиться на 5-7оС. Отже температура радіаторов (стояків опалення) в квартирі при температурі навколишнього середовища -5оС буде близько 55оС. При таких При таких налаштуваннях температура в квартирах складатиме близько 22-24оС, в залежності від розташування квартири, якості ремонту та віконної фурнітури.

2. Для більш ефективного використання газу без втрати якості опалення передбачено два режими роботи: комфортний та економний. Режими відрізняються температурою підігріву теплоносія. В економному режимі температура теплоносія знижується приблизно на 7оС. При цьому температура в квартирі знижується на 1-2оС.

Наприклад, при температурі навколишнього середовища -5оС температура теплоносія на котельні в комфортному режимі буде близько 60оС, а при економному близько 53оС. При цьому температура в квартирі зменшиться на 1-1,5оС при переході на економний режим. В контролері передбачено перемикання економного і комфортного режимів за розкладом. За замовчуванням, комфортний режим вмикається в будні дні з 06:00 по 08:00 та з 16:00 по 22:00, у суботу та неділю комфортний режим вмикається з 10:00 по 22:00.

Наприклад, при температурі навколишнього середовища -5оС в будній день з 12:00 температура теплоносія на котельні буде 53оС, а при тій же температурі неколишнього середовища, але вже о 19:00 температура теплоносія на котельні буде 60оС.

Приклад реальної роботи автоматичної системи регулювання опалення за 13 грудня 2017 року по будинку №2.

На графіку показано залежність споживання газу від часу доби та температури зовнішнього середовища.

1. О 6:00 система опалення з економного режиму перейшла в комфортний.

2. О 8:00 система перейшла на роботу в економний режим

3. О 12:00 система почала збільшувати подачу тепла в квартири в зв’язку зі зниженням температури зовнішнього середовища

4. О 16:00 система перейшла з економного режиму в комфортний

5. О 22:00 система перейшла з комфортного режиму в економний

Ну і останній важливий законодавчий момент:

Температурний режим в приміщенні визначається не за температурою опалювального пристрою (радіаторів), а температурою у житловому приміщенні. Порядок визначення температури повітря в житловому приміщенні багатоквартирного будинку (вимірювання) проводять спеціальним приладом – «термогігрометром» на внутрішній стіні, на відстані 1м від зовнішньої і 1,5м від підлоги. Тільки при температурі у приміщенні нижче 18оС, власник приміщення має право вимагати здійснення перерахунку.

Проведення вимірювання температури повітря рекомендується здійснювати, якщо прилади опалення, місця їх розташування та схеми підключення в приміщеннях, в яких проводяться вимірювання, а також запірно-регулювальна арматура відповідають вимогам відповідної проектної та технічної документації, використовуються за призначенням, є справними та до них є вільний доступ.

Дякуємо Ігорю Мельнику за сприяння у підготовці матеріалу