Забудовник-диверсант

Нещодавно відбулася протестна акція проти гендиректора компанії «ОМОКС» Олексія Кулагіна (забудовник ЖК «Чайка» та «Сонцтаун») через неприємний запах з ливневої каналізації у районі Комарницького яру. Олексій Кулагін не придумав нічого кращого, ніж звинуватити у всіх проблемах ОСББ «Брест-Литовське». Про абсурдність його тверджень ми писали у попередній статті. Проте на цьому Олексій Кулагін не зупинився, а вдався до дій, які можуть призвести до екологічної катастрофи в масштабах нашого села.

Для того, щоб розібратися в ситуації, пропонуємо спочатку розглянути наступну схему. По каналізаційній трубі, відміченій синім кольором, фекальні стоки ОСББ «Брест-Литовське» самоплинно потрапляють на каналізаційно-насосну станцію, звідки вони вже за допомогою насосів потрапляють у мережу міської каналізації. Паралельно каналізаційним трубами ОСББ йде дощова каналізація, яка зі слів Кулагіна належить їм. Хоча на етапі будівництва наших сіл, забудовники житлових комплексів мали брати пайову участь у розбудові різноманітних інженерних мереж.

Для вирішення проблеми «досвідчений господарник» Олексій Кулагін наказав… тупо засипати піском і закрити бетонним блоком колодязь дощової каналізації (чорний прямокутник на схемі).

Чи слідкує Олексій Кулагін за тим, щоб всі колодязі дощової каналізації були закритими? Теж питання. Більшість із них відкриті, тому недобросовісні ділки безпроблемно зливають туди відходи прямо з машин.

Чи виконана гідроізоляція колодязів дощової каналізації, що розміщені поряд колодязів каналізації ОСББ?

Чому не були дотримані нормативи на етапі проектування та будівництва (ОСББ тоді ще і не було створено) колодязів каналізацій?

Чому не бореться з тим, щоб припинити нелегальний злив відходів на вулиці Зв’язківців (дорога через ліс до Житомирської траси), де постійно стоїть неприємний запах?

Чому не звинувачує «Юту-Сервіс» та інші організації, які розташовані вздож дощової каналізації? Здається, у 2012-ому навіть були суди та інші юридичні розбірки з вказаною організацією. Проте не ясно, чим то все скінчилось.

Взимку працівники «Водоканалу» декілька місяців робили ремонт труби все по тій же вулиці Звязківців і у них траплялися постійні ЧП з виливом величезного обєму нечистот на вулицю Печерську та Антонова. Чи звертався пан Кулагін до Екологічної прокуратури чи того ж Водоканалу з претензіями про вказані події? А всі ці обєми фекальних вод потрапляли в дощову каналізацію.

Також пропонуємо переглянути коротке відео, де видно які аварії нам влаштовував «Водоканал». Той самий «Водоканал», до якого нам постійно радить звернутися п.Кулагін. То можливо з приводу неприємного запаху Кулагіну О. треба теж туди звернутися? Чи це все диверсії ОСББ «Брест-Литовського»? Абсурд.

Багато питань, на які всім би хотілось почути відповідь. Проте у п. Кулагіна все давно ясно – винно ОСББ.

До чого може призвести перекриття ливневої каналізації? По-перше, коли почнуться дощі, воді не буде куди виходити і нас чекає затоплення, як мінімум, вулиці Печерської. По-друге, застій води може призвести до прогнивання труб як дощової каналізації, так і каналізації ОСББ. Повні наслідки цього важко уявити, але якщо Олексій Кулагін думає, що своїми бандитськими методами нашкодить лише мешканцям ОСББ «Брест-Литовське», він глибоко помиляється – випари, які можуть утворитися, неможливо буде зупинити ані піском, ані бетонними блоками і наслідки дій Олексія Кулагіна відчують мешканці і ЖК «Сонцтаун», і ЖК «Чайка».

Ми знаємо, що за ініціативи місцевих депутатів, небайдужих активістів, зацікавлених сторін (нарешті до робочої групи запросили і представника ОСББ) була створена робоча група для вирішення вказаного питання. Впевнені у перемозі здорового глузду.

PS: в цілях експерименту персоналом ОСББ на цих вихідних була здійснена контрольована зупинка насосів на каналізаційній станції на тривалий період. Внаслідок цього каналізація ОСББ заповнилась на третину. Проте колодці дощової каналізації, що знаходяться поряд, сухі. Можливо причину варто шукати все ж таки в іншому місці? Готові повторити експеримент для робочої групи.