Рішення суду: передати на баланс!

reshenie-suda.jpg

26 березня у Господарському суді Київської області було прийнято надзвичайно важливе рішення щодо передачі комплексу на баланс ОСББ "Брест-Литовське".

Нагадаємо, що на перші 2 засідання за позовом ОСББ "Брест-Литовське" до ТОВ "Екожитлосервіс" стосовно передачі на баланс майнового комплексу представники відповідача не з’явились.

11 березня відбулося перше засідання у цій справі. На ньому суд прийняв рішення продовжити розгляд справи 26-го числа. І ось 26-го березня судом було ухвалене рішення. Не дивлячись на те, що позов задоволено частково (передати на баланс будинки 2 та 6), це всеодно серйозний крок до остаточної перемоги.

Далі надаємо повністю текст цього рішення.

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" березня 2014 р.

Справа № 911/96/14

Господарський суд Київської області у складі судді Зайця Д.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Брест-Литовське», Київська область, Києво-Святошинський район, с. Чайки

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Екожитлосервіс», Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська-Борщагівка про зобов'язання вчинити дії

секретар судового засідання Колісник Ю.І.

за участю представників:

від позивача: Жорова Н.В. (довіреність №14 від 28 листопада 2013 року); Гордієнко Ю.І. (довіреність б/н від 26 березня 2014 року); Пусєв С.С. (довіреність б/н від 26 березня 2014 року); Орловський О.С. (довіреність б/н від 26 березня 2014 року); Радченко К.М. (довіреність б/н від 26 березня 2014 року); Клименко А.М. (довіреність б/н від 26 березня 2014 року); Нестеренко О.С. (довіреність б/н від 26 березня 2014 року); Бик Т.І. (довіреність б/н від 26 березня 2014 року); Крючка Б.М. (довіреність б/н від 26 березня 2014 року); Тимощук О.В. (довіреність б/н від 26 березня 2014 року); Дідинець В.В. (довіреність б/н від 26 березня 2014 року); Коломоєць В.А. (довіреність б/н від 26 березня 2014 року);

від відповідача: Воробйова С.В. (довіреність б/н від 20 травня 2013 року); Бевз Т.В. (довіреність б/н від 18 березня 2014 року); Миголь А.В. (довіреність б/н від 18 березня 2014 року); Гмиза І.І. (довіреність б/н від 18 березня 2014 року).

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Брест-Литовське» (далі - позивач) звернулося до господарського суду Київської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Екожитлосервіс» (далі - відповідач) про зобов'язання вчинити дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що в результаті створення та державної реєстрації юридичної особи - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Брест-Литовське» та рішення членів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Брест-Литовське» «про прийняття на баланс зазначеного ОСББ будинків 2, 4 та 6 по вулиці Печерська, с. Чайки Києво-Святошинського району Київської області, їх конструктивних елементів, допоміжних приміщень та технічного обладнання, нежилих приміщень, прибудинкової території, інженерних мереж та споруд, загального та неподільного майна, необхідного для забезпечення належного функціонування житлового комплексу», у відповідності до вимог Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» та «Порядку передачі житлового комплексу або його частини з балансу», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2002 року за №1521 «Про реалізацію Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», відповідач зобов'язаний передати на баланс позивача майно, що входить до складу житлового комплексу, розташованого за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Чайки, вул. Печерська, будинки 2, 4 та 6 в тому числі їх конструктивні елементи, допоміжні приміщення та технічне обладнання, прибудинкову територію, інженерні мережі та споруди, загальне та неподільне майно, що необхідне для забезпечення належного функціонування житлового комплексу, усю необхідну документацію, тощо. Однак, як зазначає позивач, відповідач ухиляється від передачі на баланс зазначеного майна та технічної документації.

Провадження у справі порушено відповідно до ухвали господарського суду Київської області від 15 січня 2014 року та призначено справу до розгляду на 29 січня 2014 року.

20 січня 2014 року представником позивача через канцелярію суду подано заяву про забезпечення позову шляхом заборони відповідачу вчиняти будь-які дії, пов'язані із виведенням з ладу систем життєзабезпечення житлового комплексу за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Чайки, вул. Печерська, будинки 2, 4 та 6.

Відповідно до ст. 66 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою сторони, прокурора або з власної ініціативи має право вжити передбачених статтею 67 цього Кодексу заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.

Статтею 67 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позов забезпечується: накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві; забороною відповідачеві вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.

Згідно п. 3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України за №16 від 26 грудня 2011 року «Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову» достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов'язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.

Судом відмовлено в застосуванні заходів до забезпечення позову, оскільки, позивачем не доведено суду наявності підстав для застосування таких заходів.

29 січня 2014 року представником позивача через канцелярію суду подано клопотання в порядку п. 2 ст. 83 ГПК України, у якій позивач просив суд вийти за межі позовних вимог, якщо під час розгляду справи буде встановлено, що це необхідно для захисту законних прав та інтересів ОСББ «Брест-Литовське».

Представник відповідача в усних та письмових поясненнях, викладених у відзиві на позовну заяву, проти позову заперечував.

Крім того, представником відповідача було заявлено клопотання про зупинення провадження у справі, зокрема до вирішення судами України спорів щодо скасування державної реєстрації та припинення юридичної особи - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Брест-Литовське».

Відповідно до ч. 1 ст. 79 ГПК України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом, а також у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Згідно підпункту 3.16 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року за №18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» статтею 79 ГПК встановлено вичерпний перелік підстав зупинення провадження у справі. Зупинення провадження у справі з інших підстав є неправомірним. Зокрема, відповідно до частини першої статті 79 ГПК господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом. При цьому пов'язаною з даною справою є така інша справа, у якій інший суд встановлює обставини, що впливають чи можуть вплинути на подання і оцінку доказів у даній справі; в тому числі йдеться про факти, які мають преюдиціальне значення (частини друга - четверта статті 35 ГПК). Під неможливістю розгляду даної справи слід розуміти неможливість для даного господарського суду самостійно встановити обставини, які встановлюються іншим судом в іншій справі, - у зв'язку з непідвідомчістю або непідсудністю іншої справи даному господарському суду, одночасністю розгляду двох пов'язаних між собою справ різними судами або з інших причин.

З огляду на вищевикладене, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання відповідача про зупинення провадження у справі №911/96/14.

7 березня 2014 року через канцелярію суду Товариством з обмеженою відповідальністю «Екоінвестбуд» подано клопотання про залучення ТОВ «Екоінвестбуд» до участі у справі, в якості третьої особи.

Крім того, аналогічне клопотання було заявлено і відповідачем у справі.

Судом відмовлено в задоволені зазначених клопотань, оскільки, суд вважає, що з наявних в матеріалах справи документів не вбачається, що прийняте у даній справі рішення вплине на права та обов'язки Товариства з обмеженою відповідальністю «Екоінвестбуд».

26 березня 2014 року відповідно до ч. 2 ст. 85 ГПК України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області за №410 від 30 жовтня 2009 року «Про затвердження ТОВ «Екожитлосервіс» балансоутримувачем та експлуатуючою організацією першого пускового комплексу першої черги житлового комплексу «Брест-Литовське», а також, дахових газових котелень» вирішено затвердити ТОВ «Екожитлосервіс» балансоутримувачем та експлуатуючою організацією першого пускового комплексу першої черги житлового комплексу «Брест-Литовське», а також, дахових газових котелень по вулиці Печерській (Дачній) №2 та №6 в селі Чайки.

Актами приймання-передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс (том 2, а.с. 22-26) від 1 березня 2010 року Товариству з обмеженою відповідальністю «Екожитлосервіс» передано на баланс частину майна, що входить до складу житлового комплексу, розташованого за адресою: с. Чайки, Києво-Святошинського району Київської області вул. Печерська, 2, а саме: активи житлового будинку з такими показниками:

рік введення в експлуатацію - 2009 рік;

матеріали стін - цегла;

матеріали покрівлі - руберойд «Сполімод», площа 2006 м2;

група капітальності - 2;

кількість поверхів - 13-15-16;

об'єм будівлі - (БТІ) 112306 м3;

кількість сходових кліток - 4;

площа забудови - 2455,5 м2;

загальна площа будинку (частини будинку) - 30361 м2;

житлова площа квартир - 11332,2 м2;

загальна площа квартир - 22249,7 м2;

вбудовані громадські приміщення - 1928,8 м2;

в тому числі приміщення ЖЕКу - 232,5 м2;

загальна площа допоміжних приміщень - 8072,3 м2;

у тому числі кв. метрів:

сходові клітини - 1104,6 м2;

вестибюлі 114,3 м2;

позаквартирні коридори - 1749,3 м2;

тепло пункт №1 - 36,2 м2;

тепло пункт №2 - 37,5 м2;

насосна №1 - 25,9 м2;

сміттєкамери - 17,4 м2;

горища - 2006,0 м2;

підвали - 1897 м2;

шахти і машинні відділення ліфтів - 533,3 м2;

електрощитові загальні для будинку - 3 шт./39,4 м2;

електрощитові на поверхах секцій - 60 шт./153,2 м2;

інші технічні приміщення - 358,2 м2;

кількість квартир у будинку (частині будинку) - 345 шт.;

у тому числі, кв. метрів:

однокімнатних - 137 шт., загальною площею - 6598,5 м2;

двокімнатних - 148 шт., загальною площею - 10013,7 м2;

трикімнатних - 59 шт., загальною площею - 5519,5 м2;

чотирикімнатних - 1 шт., загальною площею - 118,0 м2;

Облаштування житлового комплексу:

водопроводом - 345 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 2687 метрів;

каналізацією - 345 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 2929 метрів;

центральним опаленням - 345 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж труб - 12175 метрів;

у тому числі: від власної котельні 345 квартир, з довжиною мереж 12175 метрів;

гарячим водопостачанням 345 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 2613 метрів, у тому числі: від місцевої газової дахової котельні - 345 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж 2613 метрів;

електроосвітленням 345 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 70600 метрів;

стаціонарними електроплитами (купівля електроплит мешканцями) 345 квартир;

ліфтами - 8 одиниць, у тому числі підключеними до об'єднання диспетчерських систем - 8 одиниць;

сміттєпроводами - 4 одиниці, з довжиною стволів 192 пог.м.;

кодовими замками - 4 під'їзди;

найбільше теплове навантаження: на опалення - 0,860Г/кал;

на гаряче водопостачання 1,101 Г/кал;

на вентиляцію - 0,179 Г/кал;

Обєкти загального призначення та зовнішні мережі:

розподільчий пункт 10 кВ (РП-10 кВ, окремий будинок) - 49,2 м2, у тому числі: комплектний розподільчий устрій 10 кВ серії кВ-2001, складається з 12 комірок - 1 комплект;

трансформатор силовий трифазний типу ТСЗГЛ - 400 кВА 10/0,4 кВ У1 - 2 шт.;

щит розподільчий 0,4 кВ, який складається з 9-ти панелей - 1 комплект;

кабельна лінія 10 кВ п.ст «Жуляни - РП» кабель XRUHAKXS ПЕРЕРІЗОМ 1/400 мм2 - 45968 метрів;

кабельна лінія 10 кВ п.ст «Жуляни - РП» кабель XRUHAKXS перерізом 1/120 мм2 - 1213 метрів;

закрита трансформаторна підстанція (ЗТП) 10/0,4 кВ - 69,8 м2, у тому числі: трасформатор силовий сухий типу TS TRA - 1000 кВА10/0,4 кВ 1Р00 «TRIXAL» - 2 шт.;

комплекс КСО з 6-ти комірок - 1 комплект;

комплект ЩО98 0,4 кВ з 11 панелей - 1 комплект;

щит освітлення ЩО - 1 шт.;

кабельна лінія 10 кВ РП - ЗТП, кабель XRUHAKXS перерізом 1/120 мм2 - 3800 метрів;

кабельна ліня 0,4 кВ ЗТП - житл.будинок, кабель АВВГ - 3670 метрів;

кабельна ліня 0,4 кВ ЗТП - житл.будинок, кабель ВВГ - 2120 метрів;

каналізаційна насосна станція (КНС) - 1 шт., у тому числі: приміщення для електрообладнання - 14,4 м2;

резервуар каналізаційних стоків - Vзаг.=146 м3; Vроб.=54 м3;

робочі насоси - FLYGT NP 3202 Q=200м3/год; Н=30м. - 2 шт.;

госппобудова напірна каналізація Ш 315 мм - 1275 метрів;

зовніші мережі госппобудови самопливної каналізації - 1498 метрів, у тому числі: Ш 100=344м; Ш150=24м; Ш200=314м; Ш315=132м; Ш400=456м; Ш600=228м.;

зовнішні мережі водопроводу - 2793 метрів, у тому числі: Ш160=601м; Ш315=2192м;

зовнішні мережі дощової каналізації - 992метрів, у тому числі: Ш100=50м; Ш150=35м; Ш200=12м; Ш315=432м; Ш600=267м; Ш800=196м;

вартість активів (станом на 1 березня 2010 року):

вартість активів - 132584950 грн.;

первісна (переоцінена) вартість житлового комплексу (його частини) - 132584950 грн.;

кількість дерев та чагарників - 254 одиниць;

площа газонів та квітників - 3780 м2;

площа асфальтових покрить - 3819,4 м2;

площа прибудинкової території - 5739 м2;

технічний паспорт будинок; плани поверхів; схеми інженерного обладнання, у тому числі: холодного та гарячого водопостачання; каналізації; теплопостачання; електропостачання та частину майна, що входить до складу житлового комплексу, розташованого за адресою: с. Чайки, Києво-Святошинського району Київської області вул. Печерська, 6, а саме: активи житлового будинку з такими показниками:

рік введення в експлуатацію - 2009 рік;

матеріали стін - цегла;

матеріали покрівлі - руберойд «Сполімод», площа 2069,6 м2;

група капітальності - 2;

кількість поверхів - 13-15-16;

об'єм будівлі - 112306 м3;

кількість сходових кліток - 4;

площа забудови - 2455,5 м2;

загальна площа будинку (частини будинку) - 31419,0 м2;

житлова площа квартир - 11294,7 м2;

загальна площа квартир - 22349,9 м2;

вбудовані громадські приміщення - 2065,4 м2;

загальна площа допоміжних приміщень - 8635,1 м2;

у тому числі кв. метрів:

сходові клітини - 1106,8 м2;

вестибюлі 125,8 м2;

позаквартирні коридори - 1771,8 м2;

тепло пункт №1 - 36,2 м2;

тепло пункт №2 - 37,5 м2;

насосна №1 - 25,9 м2;

сміттєкамери - 17,36 м2;

горища - 2019,6 м2;

підвали - 2019,6 м2;

шахти і машинні відділення ліфтів - 533,3 м2;

електрощитові загальні для будинку - 3 шт./39,2 м2;

електрощитові на поверхах секцій - 60 шт./175,2 м2;

інші технічні приміщення - 726,84 м2;

кількість квартир у будинку (частині будинку) - 347 шт.;

у тому числі, кв. метрів:

однокімнатних - 138 шт., загальною площею - 6650,0 м2;

двокімнатних - 149 шт., загальною площею - 10086,0 м2;

трикімнатних - 60 шт., загальною площею - 5613,9 м2;

Облаштування житлового комплексу:

водопроводом - 347 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 2647 метрів;

каналізацією - 347 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 2909 метрів;

центральним опаленням - 347 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 12245 метрів;

у тому числі: від власної котельні 347 квартир, з довжиною мереж 12245 метрів;

гарячим водопостачанням 347 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 2488 метрів, у тому числі: від місцевої газової дахової котельні - 347 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж 2488 метрів; електроосвітленням 347 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 71000 метрів;

стаціонарними електроплитами (купівля електроплит мешканцями) 347 квартир;

ліфтами - 8 одиниць, у тому числі підключеними до об'єднання диспетчерських систем - 8 одиниць;

сміттєпроводами - 4 одиниці, з довжиною стволів 192 пог.м.;

кодовими замками - 4 під'їзди;

найбільше теплове навантаження:

на опалення - 0,776Г/кал;

на гаряче водопостачання 1,053 Г/кал;

на вентиляцію - 0,194 Г/кал;

вартість активів (станом на 1 березня 2010 року):

вартість активів - 137205183 грн.;

первісна (переоцінена) вартість житлового комплексу (його частини) - 137205183 грн.;

кількість дерев та чагарників - 313 одиниць;

площа газонів та квітників - 2618 м2;

площа асфальтових покрить - 3576,66 м2;

площа прибудинкової території - 9536 м2;

технічний паспорт будинок; плани поверхів; схеми інженерного обладнання, у тому числі: холодного та гарячого водопостачання; каналізації; теплопостачання; електропостачання.

21 жовтня 2013 року державним реєстратором здійснено реєстрацію юридичної особи - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Брест-Литовське» (код 38943230), номер запису в єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про проведення державної реєстрації: 13391020000009140.

Відповідно до пункту 1.1 статуту позивача, Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Брест-Литовське» створено власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку №2, 4 та 6 по вулиці Печерська в селі Чайки Києво-Святошинського району Київської області відповідно до Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» для сумісного управління і забезпечення експлуатації єдиного комплексу нерухомого майна, володіння, користування та розпоряджання у встановлених законом межах спільним майном, захисту їх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.

Місцезнаходження об'єднання: 08130, вул. Печерська, 2, 4, 6, село Чайки, Києво-Святошинський район, Київська область.

Згідно пункту 2.1 статуту позивача, метою створення об'єднання є: реалізація прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном житлового комплексу; належне утримання спільного майна, будинку та прибудинкової території; сприяння членам об'єднання та мешканцям будинку в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань щодо належного утримання та використання неподільного і загального майна житлового комплексу; забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Судом встановлено, що 19 жовтня 2013 року співвласниками житлового комплексу за адресою 2, 4, 6 по вулиці Печерська в селі Чайки Києво-Святошинського району Київської області було прийнято рішення про прийняття на баланс ОСББ «Брест-Литовське» (після його державної реєстрації) будинків 2, 4, 6 по вулиці Печерська в селі Чайки Києво-Святошинського району Київської області, їх конструктивних елементів, допоміжних приміщень та технічного обладнання, нежилих приміщень, прибудинкової території, інженерних мереж і споруд, загального та неподільного майна, необхідного для забезпечення належного функціонування житлового комплексу.

25 жовтня 2013 року на адресу відповідача було позивачем надіслано лист №0001 від 24 жовтня 2013 року з пропозицією, у відповідності до вимог чинного законодавства України, створити комісію з прийому-передачі на баланс позивача будинків 2, 4, 6 по вулиці Печерська в селі Чайки Києво-Святошинського району Київської області та у двомісячний термін передати на баланс позивача будинки 2, 4, 6 по вулиці Печерська в селі Чайки Києво-Святошинського району Київської області (в тому числі їх конструктивні елементи, допоміжні приміщення та технічне обладнання, нежилі приміщення, прибудинкову територію, інженерні мережі і споруди, загальне та неподільне майно, що необхідне для забезпечення належного функціонування житлового комплексу) з усією необхідною документацією (технічні паспорти на будинки, плани поверхів, схеми інженерного обладнання, у тому числі: холодного та гарячого водопостачання, каналізації, теплопостачання, електропостачання, газопостачання, домової книги, план (-и) земельної (-них) ділянки (-нок), акти прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж, тощо.).

Однак, станом на день прийняття рішення у справі, відповідач не передав на баланс позивача будинки 2, 4, 6 по вулиці Печерська в селі Чайки Києво-Святошинського району Київської області (в тому числі їх конструктивні елементи, допоміжні приміщення та технічне обладнання, нежилі приміщення, прибудинкову територію, інженерні мережі і споруди, загальне та неподільне майно, що необхідне для забезпечення належного функціонування житлового комплексу) з усією необхідною документацією (технічні паспорти на будинки, плани поверхів, схеми інженерного обладнання, у тому числі: холодного та гарячого водопостачання, каналізації, теплопостачання, електропостачання, газопостачання, домової книги, план (-и) земельної (-них) ділянки (-нок), акти прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж, тощо.).

Статтею 1 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об'єднання) - юридична особа, створена власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна; житловий комплекс - єдиний комплекс нерухомого майна, що утворений земельною ділянкою в установлених межах, розміщеним на ній жилим багатоквартирним будинком або його частиною разом із спорудами та інженерними мережами, які утворюють цілісний майновий комплекс.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» органами управління об'єднання є загальні збори його членів, правління, ревізійна комісія об'єднання. Вищим органом управління об'єднання є загальні збори. Загальні збори скликаються і проводяться згідно з вимогами статуту об'єднання. Загальні збори правомочні, якщо на них присутні більше половини членів об'єднання. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов'язковим для всіх членів об'єднання. Рішення загальних зборів оприлюднюється. У передбачених статутом або рішенням загальних зборів випадках воно може бути надане членам об'єднання під розписку або направлене поштою (рекомендованим листом). Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку.

Згідно ст. 11 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» об'єднання після набуття статусу юридичної особи може: прийняти на власний баланс весь житловий комплекс; за договором з попереднім власником залишити його балансоутримувачем усього житлового комплексу або його частини; укласти договір з будь-якою юридичною особою, статут якої передбачає можливість здійснення такої діяльності, про передачу їй на баланс усього житлового комплексу або його частини. Рішення про прийняття на баланс основних фондів приймається відповідно до цього Закону, інших нормативно-правових актів та статуту об'єднання. Балансоутримувач забезпечує управління житловим комплексом. У разі, якщо у новозбудованому будинку власники квартир, приміщень протягом двох місяців після підписання акта державної приймальної комісії не створюють об'єднання і не приймають на баланс основні фонди, сільська, селищна, міська рада може своїм рішенням призначити балансоутримувача. Призначений балансоутримувач здійснює свої повноваження по забезпеченню управління будинком до прийняття будинку на баланс об'єднанням. Витрати на здійснення цих функцій управління розподіляються між власниками пропорційно площі приміщень, що перебувають у їх власності. Передача майна з балансу на баланс відбувається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Передача на баланс майна (в тому числі земельної ділянки), яке входить до складу житлового комплексу, але не належить об'єднанню, не тягне за собою виникнення права власності на нього. Частина багатоквартирного будинку може бути виділена в окремий житловий комплекс за умови, що надбудова, реконструкція або знесення цієї частини не порушить цілісності чи можливості використання за призначенням інших частин будівлі, що не входять до складу цього комплексу. Спори щодо прийняття та передачі на баланс майна вирішуються у судовому порядку.

На виконання визначених частиною 6 статті 11 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»повноважень, постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2002 за №1521 «Про реалізацію Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі -Порядок) затверджено порядок передачі майна на баланс об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Згідно пунктів 2 та 3 Порядку загальні збори об'єднання вирішують питання про: прийняття житлового комплексу на баланс об'єднання; залишення житлового комплексу або його частини на балансі попереднього балансоутримувача (за умови укладення з ним відповідного договору); передачу житлового комплексу або його частини на баланс іншої юридичної особи, статут якої передбачає можливість провадження такої діяльності, та укладення з цією юридичною особою відповідного договору. Для приймання-передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс утворюється відповідна комісія. У разі прийняття рішення про передачу житлового комплексу на баланс об'єднання утворюється комісія у складі представників попереднього балансоутримувача та об'єднання, а у разі прийняття рішення про передачу житлового комплексу або його частини на баланс іншої юридичної особи, статут якої передбачає можливість провадження такої діяльності, - у складі представників попереднього балансоутримувача, юридичної особи, на баланс якої передається майно, та об'єднання. Комісію очолює представник приймаючої сторони.

Пунктом 5 Порядку встановлено, що передача житлового комплексу або його частини з балансу на баланс проводиться разом з планом земельної ділянки, технічним паспортом будинку та відповідною технічною документацією (інвентарна справа, акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж тощо) у двомісячний термін після надходження відповідного звернення від об'єднання.

Згідно пункту 6 Порядку кожній із сторін, що бере участь у прийманні-передачі, надається примірник акта приймання-передачі, підписаний членами комісії та затверджений керівництвом кожної сторони (підписи скріплюються печаткою).

Зазначений Порядок встановлює процедуру такої передачі на баланс об'єднання співвласників багатоквартирного будинку як житлових комплексів, що перебували на балансах ЖЕКів та інших організацій, так і новозбудованих житлових комплексів.

Закон України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» та зазначений Порядок пов'язують передачу на баланс об'єднання співвласників багатоквартирного будинку житлових комплексів тільки з прийняттям об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку відповідного рішення.

Вказані нормативні акти встановлюють обов'язковість такої передачі.

Оскільки, як вже зазначалось вище, 19 жовтня 2013 року установчими зборами Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Брест-Литовське» було прийнято відповідне рішення про прийняття на баланс ОСББ «Брест-Литовське» (після його державної реєстрації) будинків 2, 4, 6 по вулиці Печерська в селі Чайки Києво-Святошинського району Київської області, їх конструктивних елементів, допоміжних приміщень та технічного обладнання, нежилих приміщень, прибудинкової території, інженерних мереж і споруд, загального та неподільного майна, необхідного для забезпечення належного функціонування житлового комплексу, суд приходить до висновку, що відповідач безпідставно ухиляється від передачі частини житлового комплексу на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Брест-Литовське», а тому, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, з огляду на наступне.

У позовних вимогах позивач просить суд зобов'язати відповідача передати на його баланс майно, що входить до складу житлового комплексу, розташованого за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Чайки, вул. Печерська, будинки 2, 4, 6, в тому числі їх конструктивні елементи, допоміжні приміщення та технічне обладнання, нежилі приміщення, прибудинкову територію, інженерні мережі і споруди, загальне та неподільне майно, що необхідне для забезпечення належного функціонування житлового комплексу з усією необхідною документацією (технічні паспорти на будинки, плани поверхів, схеми інженерного обладнання, у тому числі: холодного та гарячого водопостачання, каналізації, теплопостачання, електропостачання, газопостачання, домової книги, план (-и) земельної (-них) ділянки (-нок), акти прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж, тощо.).

Однак, як вже зазначалось вище, відповідач, відповідно до рішення виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області за №410 від 30 жовтня 2009 року «Про затвердження ТОВ «Екожитлосервіс» балансоутримувачем та експлуатуючою організацією першого пускового комплексу першої черги житлового комплексу «Брест-Литовське», а також, дахових газових котелень» та актів приймання-передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс від 1 березня 2010 року житлових комплексів або їх частини, є балансоутримувачем житлових комплексів або їх частин за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Чайки, вул. Печерська, будинки №2 та №6.

В матеріалах справи наявна довідка б/н від 29 жовтня 2013 року Товариства з обмеженою відповідальністю «Екоінвестбуд» з якої вбачається, що на балансі Товариства з обмеженою відповідальністю «Екоінвестбуд» обраховується вартість майна (майнових прав на нерухомість, будівництво якого завершено) житлового блоку «В» першої черги будівництва житлового комплексу «Брест-Литовське» в с. Чайки Києво-Святошинського району Київської області пускового комплексу 1-3 за адресою: вул. Печерська, 4 у складі: центру комунально-побутового обслуговування та підземної автостоянки (том 2, а.с. 47).

Отже, оскільки, відповідач не є балансоутримувачем зазначеного вище майна, суд приходить до висновку, про безпідставність та необґрунтованість позовних вимог в частині зобов'язання відповідача передати на баланс позивача частини житлового комплексу за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Чайки, вул. Печерська, 4.

Таким чином, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Судові витрати відповідно до ст.ст. 44, 49 ГПК України покладаються на відповідача.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Екожитлосервіс» (08130, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Ярослава Мудрого, 1а, код 36578369) передати на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Брест-Литовське» (08130, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Чайки, вул. Печерська, 2, 4, 6, код 38943230) частину майна, що входить до складу житлового комплексу, розташованого за адресою: с. Чайки, Києво-Святошинського району Київської області вул. Печерська, 2, а саме: активи житлового будинку з такими показниками:

рік введення в експлуатацію - 2009 рік;

матеріали стін - цегла;

матеріали покрівлі - руберойд «Сполімод», площа 2006 м2;

група капітальності - 2;

кількість поверхів - 13-15-16;

об'єм будівлі - (БТІ) 112306 м3;

кількість сходових кліток - 4;

площа забудови - 2455,5 м2;

загальна площа будинку (частини будинку) - 30361 м2;

житлова площа квартир - 11332,2 м2;

загальна площа квартир - 22249,7 м2;

вбудовані громадські приміщення - 1928,8 м2;

в тому числі приміщення ЖЕКу - 232,5 м2;

загальна площа допоміжних приміщень - 8072,3 м2;

у тому числі кв. метрів:

сходові клітини - 1104,6 м2;

вестибюлі 114,3 м2;

позаквартирні коридори - 1749,3 м2;

тепло пункт №1 - 36,2 м2;

тепло пункт №2 - 37,5 м2;

насосна №1 - 25,9 м2;

сміттєкамери - 17,4 м2;

горища - 2006,0 м2;

підвали - 1897 м2;

шахти і машинні відділення ліфтів - 533,3 м2;

електрощитові загальні для будинку - 3 шт./39,4 м2;

електрощитові на поверхах секцій - 60 шт./153,2 м2;

інші технічні приміщення - 358,2 м2;

кількість квартир у будинку (частині будинку) - 345 шт.;

у тому числі, кв. метрів:

однокімнатних - 137 шт., загальною площею - 6598,5 м2;

двокімнатних - 148 шт., загальною площею - 10013,7 м2;

трикімнатних - 59 шт., загальною площею - 5519,5 м2;

чотирикімнатних - 1 шт., загальною площею - 118,0 м2;

Облаштування житлового комплексу:

водопроводом - 345 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 2687 метрів;

каналізацією - 345 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 2929 метрів;

центральним опаленням - 345 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж труб - 12175 метрів;

у тому числі: від власної котельні 345 квартир, з довжиною мереж 12175 метрів;

гарячим водопостачанням 345 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 2613 метрів, у тому числі: від місцевої газової дахової котельні - 345 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж 2613 метрів;

електроосвітленням 345 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 70600 метрів;

стаціонарними електроплитами (купівля електроплит мешканцями) 345 квартир;

ліфтами - 8 одиниць, у тому числі підключеними до об'єднання диспетчерських систем - 8 одиниць;

сміттєпроводами - 4 одиниці, з довжиною стволів 192 пог.м.;

кодовими замками - 4 під'їзди;

найбільше теплове навантаження:

на опалення - 0,860Г/кал;

на гаряче водопостачання 1,101 Г/кал;

на вентиляцію - 0,179 Г/кал;

Обєкти загального призначення та зовнішні мережі:

розподільчий пункт 10 кВ (РП-10 кВ, окремий будинок) - 49,2 м2, у тому числі: комплектний розподільчий устрій 10 кВ серії кВ-2001, складається з 12 комірок - 1 комплект;

трансформатор силовий трифазний типу ТСЗГЛ - 400 кВА 10/0,4 кВ У1 - 2 шт.;

щит розподільчий 0,4 кВ, який складається з 9-ти панелей - 1 комплект;

кабельна лінія 10 кВ п.ст «Жуляни - РП» кабель XRUHAKXS ПЕРЕРІЗОМ 1/400 мм2 - 45968 метрів;

кабельна лінія 10 кВ п.ст «Жуляни - РП» кабель XRUHAKXS перерізом 1/120 мм2 - 1213 метрів;

закрита трансформаторна підстанція (ЗТП) 10/0,4 кВ - 69,8 м2, у тому числі: трасформатор силовий сухий типу TS TRA - 1000 кВА10/0,4 кВ 1Р00 «TRIXAL» - 2 шт.;

комплекс КСО з 6-ти комірок - 1 комплект;

комплект ЩО98 0,4 кВ з 11 панелей - 1 комплект;

щит освітлення ЩО - 1 шт.;

кабельна лінія 10 кВ РП - ЗТП, кабель XRUHAKXS перерізом 1/120 мм2 - 3800 метрів;

кабельна ліня 0,4 кВ ЗТП - житл.будинок, кабель АВВГ - 3670 метрів;

кабельна ліня 0,4 кВ ЗТП - житл.будинок, кабель ВВГ - 2120 метрів;

каналізаційна насосна станція (КНС) - 1 шт., у тому числі: приміщення для електрообладнання - 14,4 м2;

резервуар каналізаційних стоків - Vзаг.=146 м3; Vроб.=54 м3;

робочі насоси - FLYGT NP 3202 Q=200м3/год; Н=30м. - 2 шт.;

госппобудова напірна каналізація Ш 315 мм - 1275 метрів;

зовніші мережі госппобудови самопливної каналізації - 1498 метрів, у тому числі: Ш 100=344м; Ш150=24м; Ш200=314м; Ш315=132м; Ш400=456м; Ш600=228м.;

зовнішні мережі водопроводу - 2793 метрів, у тому числі: Ш160=601м; Ш315=2192м; зовнішні мережі дощової каналізації - 992метрів, у тому числі: Ш100=50м; Ш150=35м; Ш200=12м; Ш315=432м; Ш600=267м; Ш800=196м;

вартість активів (станом на 1 березня 2010 року):

вартість активів - 132584950 грн.;

первісна (переоцінена) вартість житлового комплексу (його частини) - 132584950 грн.;

кількість дерев та чагарників - 254 одиниць;

площа газонів та квітників - 3780 м2;

площа асфальтових покрить - 3819,4 м2;

площа прибудинкової території - 5739 м2;

технічний паспорт будинку та відповідну технічну документацію (інвентарна справа, акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж тощо); план (-и) земельної (-них) ділянки (-нок); плани поверхів; схеми інженерного обладнання, у тому числі: холодного та гарячого водопостачання; каналізації; теплопостачання; електропостачання; домову (-ві) книгу (-ги).

3. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Екожитлосервіс» (08130, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Ярослава Мудрого, 1а, код 36578369) передати на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Брест-Литовське» (08130, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Чайки, вул. Печерська, 2, 4, 6, код 38943230) частину майна, що входить до складу житлового комплексу, розташованого за адресою: с. Чайки, Києво-Святошинського району Київської області вул. Печерська, 6, а саме: активи житлового будинку з такими показниками:

рік введення в експлуатацію - 2009 рік;

матеріали стін - цегла;

матеріали покрівлі - руберойд «Сполімод», площа 2069,6 м2;

група капітальності - 2;

кількість поверхів - 13-15-16;

об'єм будівлі - 112306 м3;

кількість сходових кліток - 4;

площа забудови - 2455,5 м2;

загальна площа будинку (частини будинку) - 31419,0 м2;

житлова площа квартир - 11294,7 м2;

загальна площа квартир - 22349,9 м2;

вбудовані громадські приміщення - 2065,4 м2;

загальна площа допоміжних приміщень - 8635,1 м2;

у тому числі кв. метрів: сходові клітини - 1106,8 м2;

вестибюлі 125,8 м2;

позаквартирні коридори - 1771,8 м2;

тепло пункт №1 - 36,2 м2;

тепло пункт №2 - 37,5 м2;

насосна №1 - 25,9 м2;

сміттєкамери - 17,36 м2;

горища - 2019,6 м2;

підвали - 2019,6 м2;

шахти і машинні відділення ліфтів - 533,3 м2;

електрощитові загальні для будинку - 3 шт./39,2 м2;

електрощитові на поверхах секцій - 60 шт./175,2 м2;

інші технічні приміщення - 726,84 м2;

кількість квартир у будинку (частині будинку) - 347 шт.;

у тому числі, кв. метрів:

однокімнатних - 138 шт., загальною площею - 6650,0 м2;

двокімнатних - 149 шт., загальною площею - 10086,0 м2;

трикімнатних - 60 шт., загальною площею - 5613,9 м2;

Облаштування житлового комплексу:

водопроводом - 347 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 2647 метрів;

каналізацією - 347 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 2909 метрів;

центральним опаленням - 347 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 12245 метрів;

у тому числі: від власної котельні 347 квартир, з довжиною мереж 12245 метрів;

гарячим водопостачанням 347 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 2488 метрів, у тому числі: від місцевої газової дахової котельні - 347 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж 2488 метрів;

електроосвітленням 347 квартир, з довжиною внутрішньобудинкових мереж - 71000 метрів;

стаціонарними електроплитами (купівля електроплит мешканцями) 347 квартир;

ліфтами - 8 одиниць, у тому числі підключеними до об'єднання диспетчерських систем - 8 одиниць;

сміттєпроводами - 4 одиниці, з довжиною стволів 192 пог.м.;

кодовими замками - 4 під'їзди;

найбільше теплове навантаження:

на опалення - 0,776Г/кал;

на гаряче водопостачання 1,053 Г/кал;

на вентиляцію - 0,194 Г/кал;

вартість активів (станом на 1 березня 2010 року):

вартість активів - 137205183 грн.;

первісна (переоцінена) вартість житлового комплексу (його частини) - 137205183 грн.;

кількість дерев та чагарників - 313 одиниць;

площа газонів та квітників - 2618 м2;

площа асфальтових покрить - 3576,66 м2;

площа прибудинкової території - 9536 м2;

технічний паспорт будинку та відповідну технічну документацію (інвентарна справа, акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж тощо); план (-и) земельної (-них) ділянки (-нок); плани поверхів; схеми інженерного обладнання, у тому числі: холодного та гарячого водопостачання; каналізації; теплопостачання; електропостачання; домову (-ві) книгу (-ги).

4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Екожитлосервіс» (08130, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Ярослава Мудрого, 1а, код 36578369) на коритсь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Брест-Литовське» (08130, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Чайки, вул. Печерська, 2, 4, 6, код 38943230) - 1218 (одна тисяча двісті вісімнадцять) грн. 00 коп. судового збору.

5. В іншій частині позовних вимог відмовити.

6. Видати накази після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено - 28 березня 2014 року

Суддя Заєць Д.Г.

PS: суди за позовом мешканок Гмизи та Миголь, які просять ліквідувати ОСББ "Брест-Литовське", перенесено на 17 квітня.